flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 03 березня 2023, 10:14
У першу суботу березня, що цього року припадає на 4 березня, будемо роздумувати над третьою скорботною таємницею – коронування Ісуса Христа терновим вінком.
 
Anthonis van Dyck 004
Євангеліє від Йоана (19,2-3): Воїни, сплівши вінок із терну, поклали Йому на голову й одягнули Його в багряницю; вони підходили до Нього й казали: Радій, Царю юдеїв! — і били Його в обличчя.
 
Важко уявити, який біль відчував Ісус, коли Йому на голову, яка до цього, напевно, була ще й бита палками, вдягнули терновий вінок. Нам іноді дуже важко переносити головний біль, тому намагаємося якнайшвидше прийняти ліки, щоби припинилось страждання. Однак у цьому випадку Ісус не міг випити таблетку. Цей біль Він приймає, переносить. Парадоксальним є те, що Божий Син, Який насправді є Царем Всесвіту та всього творіння, який заслуговує на найкоштовнішу та найпрекраснішу корону дозволяє собі вдягнути на голову колючий вінець. Коронування терням відбувається під вигуки глузувань. Ісус Христос дозволяє собі вдягнути терновий вінець, дозволяє, щоб по Його скронях стікала Кров. Тож ми не маємо права говорити, що Він не розуміє наші страждання. Скільки болю нам завдають, скільки глузувань, скільки травм, якщо не фізичних, то душевних, болісних переживань носимо в собі. Ісус стоїть перед нами у тернині, обпльований та у багряниці, і каже: “Я Тебе розумію, я знаю цей біль, Ти не сам. Єднай свої страждання з Моїми”.
 
Поміркуй, який біль носиш в собі? Чи маєш волю пробачити тому, хто Тебе скривдив, чи віддаєш ці рани Ісусу, аби вони були зцілені? Що є сьогодні твоїм терновим вінцем?
 
Ми досвідчуємо зранень, однак і самі часто ранимо інших. Скільки у своїх думках вбиваємо й осуджуємо людей? Скільки агресії є у нашому серці?
 
Можливо, ти сам накладаєш на когось терня? Через осудження, недовіру, упередження та неприйняття іншої людини. Попроси Святого Духа, аби показав Тобі Твої болючі місця, які ще не оздоровлені Богом… віддай їх Господу. Прислухайся до свого серця та пригадай ситуації, коли Ти був для інших воїном, що наклав терновий вінець. Перепроси Бога за ці випадки та якщо є нагода - примирись з тим, кому завдав болю. Попроси Святого Духа про благодать переміни Твого серця, яке схильне ранити інших.
 
Серце Марії часто зображують оповите терням. Це символ гріхів, які ранять Бога і ранять Богородицю. Найкращими ліками на рани є любов: Божа і наша. 
 
Зображення: Коронування Христа терням, картина XVII ст. у стилі бароко авторства одного з караваджистів, Wikimedia

Додати коментар


Захисний код
Оновити