flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Покликання до чернечого життя є великим даром Бога, а одночасно закликом до постійного дозрівання і вдосконалення в любові Бога та ближнього. Це процес, що триває все життя. Однак найважливішим є прихід і початок життя поруч з Христом, тому на початковому етапі можна виділити декілька важливих періодів формації: аспірантура, постулат, новіціат та юніорат.

Першим етапом, ще перед вступом до Згромадження, є аспірантура. Це час, коли дівчата ознайомлюються з чернечим життям та Згромадженням, одночасно залишаючись в колі рідних та близьких, і даючи свідчення про Христа.
 
Дівчата, що приймають рішення вступити до Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії, розпочинають час випробування, який називаємо постулатом. Він триває від 6 місяців і може бути продовженим: це залежить від духовної зрілості кандидаток. В цьому часі дівчата впевнюються щодо свого покликання, а також поглиблюють знання про ціль та діяльність Згромадження.
 
Наступним і найголовнішим етапом формації є новіціат. Це час інтенсивного впровадження та входження в чернече життя. Сестри вчаться наслідувати Ісуса чистого, вбогого та слухняного, щоб через два роки віддатися Йому, складаючи перші чернечі обітниці.
 
Розпочинається період тимчасових обітниць, оскільки перші обітниці складаються на один рік, а потім протягом п’яти років щорічно відновлюються. Це і є юніорат. Головною його метою є подальша чернеча, апостольська, наукова і практична формація. Це час поглиблення знань з історії та духовності Згромадження, а також підготовка до апостольської діяльності, залежно від нахилів та здібностей кожної окремої сестри, беручи під увагу потреби Згромадження та Церкви.
 

Більше статей...

  1. Постійна формація